Nikel titanyum bellek alaşım süper streç iplik
Nikel titanyum bellek alaşım süper streç iplik
Şimdi konuş
Ürün ayrıntıları

Nikel titanyum bellek alaşım tel

NiTi alaşım, nitinol tel olarak da nitelendirilen titanyum ve nikel, karışımı olduğunu nerede iki öğe aire eşit atomik yüzdeleri Ni:Ti mevcut 55:45 =.

esas olarak variki özellikleri: şekil hafıza etkisi ve superlasticity.bir sahası, şekil hafızası niti tel deformasyon bir sıcaklıkta geçmesi, sonra onun andquot yukarıda Isıtma üzerine özgün, underformed şekli kurtarmak için yeteneğidir;dönüştürme sıcaklıkandquot;. Ama hemen üzerinde dönüştürme sıcaklık bir dar Sıcaklık aralığı, superlasticity başlar; bu durumda, hiçbir Isıtma kurtarmak underformed şekli neden gereklidir.

Ana productes olduğunuNiTi alaşım plaka ,NiTi tel alaşım;

NiTi şekil bellek alaşım - iyi tüp
Uygulama alanları: Tıp, havacılık, elektronik, deniz sanayi, Petrokimya endüstrisi, savaş sanayi, otomotiv ve diğer hassas alet bileşenleri.

  • Nitinol da son derece esnek Gözlük çerçeveleri popülerdir. Ayrıca bazı makineyle ilgili seyretmek Springs'te kullanılır.

  • Bir sıcaklık kontrol sistemi kullanılabilir; şekil değişiklikleri gibi bir anahtar-ebilmek harekete geçirmeksıcaklık kontrol etmek için.

  • Bir geri çekilebilir anten veya mikrofon boom, son derece esnek ve mekanik bellek doğası nedeniyle cep telefonu teknolojisi kullanılır.

  • Bazı yenilik ürünlerinde kullanılan,büyücüler göstermek için andquot; psychicandquot; yetkileri,kaşık kendisini çay, kahve veya herhangi bir diğer sıcak sıvı hitap etmek zaman Bükülür.

  • Bulun ve aşağıdaki ameliyat daha kesin olması için meme tümörleri işaretlemek için kullanılan teller da kullanılabilir.Sorgulama