"Titanyum" yerli büyük uçak rüzgâr olmak

Küresel titanyum kaynak rezervleri bol miktarda bulunmaktadır. 2015 yılına kadar ilmenit, Rutil ve anatase kaynakları daha fazla 2 milyar ton. reservesof titanyum cevheri sırasıyla titanyum demir cevheri kanıtlanmış 720 milyon ton, Rutil, 46.6 milyon ton 760 milyon ton olarak gerçekleşti. Küresel titanyum kaynakları çoğunlukla dağıtılmış içinde Avustralya, Çin ve India.China saflarında titanyum demir cevheri ilk ayırır gibi Güney Afrika, Kanada, ülkeler küresel % 27,8 oluşturuyor. Avustralya Rutil mevduat hesabı, genel, % 60 theworld Rutil mevduat yarısını kaplar.
Ama 2014 yılında işleme kapasitesi, yüksek uç ürünler titanyum Çin'deki toplam çıktısı 49700 ton, sadece hesapları için üretim işleme genel toplam titanyum yaklaşık % 30 olarak gerçekleşti. Aşağı akım talep sorumluydu dünyanın dört ana titanyum üreticiden güçlü hava, endüstriyel kuruluş, ilgili uygulamaları nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'nin Toplam % 80'i oluşturuyor; Buna ek olarak, Rusya Havacılık, yaklaşık % 60'ını oluşturuyor, esas olarak kullanılır. Ülkemiz daha, titanyum ağırlıklı olarak düşük-uç sanayi için kullanılır ve Havacılık uygulamaları kullanarak altında toplam, % 4'ü tek hesaplarında diğer ülkelerin oran hangi yansıtan Chinaand #39; s high-end titanyum düşük kapasite işleme.
Ama şu anda, titanyum talep high-end havacılık sektöründe lider. Shanghai uçak tasarım ve Araştırma Enstitüsü, C919 genel bilgilere göre %9,3 titanyum 3,92 ton titanyum tüketimi çıkarım genel 42.1 ton C919 ağırlığının her C919 kullanarak.

Genel bilgilere göre emirler 517 COMAC C919 uçak üzerinde şu anda, gelecekte o-ecek getirmek 2024 ton Havacılık titanyum sanayi için artan talep, bu sektörün hızla yükselir. Büyük nakliye uçağı fielding Çin, Askeri Havacılık titanyum geniş bir potansiyel vardır. Çin uzun bir süre büyük nakliye uçaklarının yetersizliğinden dolayı acı çekiyor, hevesle büyük nakliye uçağı ihtiyacı olması. 2013 Çin yerli Y-20 büyük askeri nakliye uçakları ilk zemin test için statik bir test dışında uçuş beri dört prototip üretti. Büyük nakliye parametrelere göre uçak ve Yurtdışı kontrast tahmin, titanyum kullanarak yaklaşık %36 sorumluydu. 80 ton titanyum kullanarak her Y-20. Y-20 tahmin önceki 400 talep listesini uygun olarak, bu 32000 ton Havacılık titanyum artan talep sağlayacaktır.
Çin Havacılık sahip high-end titanyum demand.Comparison yabancı ana akım Yolcu uçakları ve savaş titanyum oran, büyük terfi uzayda Chinaand #39; s yerli uçak oranı titanyum kullanımı çıkmak için. Biz çok high-end titanyum malzeme Çin havacılığın geleceği konusunda iyimser.