Gr 5 titanyum alaşımı
Gr 5 titanyum alaşımı
Şimdi konuş
Ürün ayrıntıları

Titanyum alaşımolduğunumetalBu bir karışımını içerirTitanyumve diğerkimyasal elementler. Titanyum 6al4v alaşımları çok yüksek olmasıçekme dayanımıvetokluk(hatta aşırı sıcaklıklarda). Onlar olağanüstü korozyon direnci ve yeteneği aşırı sıcaklıklara dayanacak şekilde daha az kilo ağırlığa sahip. Ancak, hammadde ve işleme yüksek maliyet sınırı onların kullanma-easkeriuygulamaları,uçak,uzay aracı, tıbbi cihazlar.

Ne kadar sanayi saf titanyum kabul edilebilir mekanik özelliklere sahip ve için kullanılanOrtopedikveDiş implantları, çoğu uygulama için küçük miktarlarda ile titanyum alaşımlıAlüminyumveVanadyum, adlıTi6Al4v, Bu karışımı olan birkatı çözünürlükhangi büyük ölçüde sıcaklık ile değişir. Buısıl işlemalaşım son şeklini içine ama kullanmak için koymadan çalıştıktan sonra işlemi çok daha kolay bir yüksek mukavemetli ürün imalatı izin vererek yapılır.

CXMET neredeyse 10tons varTitanyum alaşım plakaveTitanyum alaşım çubukstokta.

Teknoloji: HotRolled / ColdRolled/dövme---komplementer---öğütülmüş

Saf titanyum açıklaması

Grade 1 titanyum dört ticari saf titanyum sınıflarda ilk örneğidir. En yumuşak ve en sünek bu sınıflar var. Büyük sahiptirestşekillendirilme, mükemmel korozyon direnci ve yüksek darbe tokluk.

Grade 2 titanyum sayesinde çeşitli kullanılabilirlik ve geniş yer ticari saf titanyum sanayi "beygir" denir. Grade 1 titanyum olarak aynı kaliteye çoğunu paylaşır, ama biraz daha güçlü. Her ikisi de eşit derecede korozyona dayanıklıdır.

Bu seviyede az ticari saf titanyum sınıflarda kullanılır, ancak bu o daha az değerli yapmaz.

Seviye 3 Notlar 1 ve 2, benzer daha güçlüdürsüneklikve sadece biraz daha az şekillendirilebilir - ama daha yüksek mekanik sahip,Öncel.

Grade 4 güçlü bilinen ticari saf titanyum dört sınıflar. Da mükemmel korozyon dayanıklılığı için iyi bilinenşekillendirilmeve kaynaklanabilirlik.

Sorgulama